Ładowanie Wydarzenia

Priorytety rodzica – negocjowanie konfliktów wewnętrznych (w oparciu o NVC)

Start: 17 listopada 2018 @ 15:00
Koszt:

Priorytety Rodzica – Negocjowanie Konfliktów Wewnętrznych (w oparciu o NVC)

Rodzice nieustannie stają przed wyborami – w sferze sposobu wychowania, spędzania czasu, relacji praca-inne aktywności życiowe, ilość czasu spędzanego z dzieckiem.

Internet, rodzina, znajomi są często „ekspertami” – ale czy nie jest tak, że rady są sprzeczne, nieadekwatne, bez znajomości całej naszej sytuacji?

Spokój pojawia się, kiedy w trudnej sytuacji podejmujemy działanie w „zgodzie ze sobą” – z przekonaniem, że to mój wybór; z wzięciem pod uwagę całości sytuacji, którą tylko my znamy; z uzgodnieniem tego z tymi, z którymi chcemy i powinniśmy. Na takim spokoju korzystają wszyscy – dzieci, rodzice, otoczenie w domu i pracy.

Ale są sytuacje pełne napięcia, i są chwile, kiedy mamy mniej zasobów wewnętrznych. Często dotyczą spraw na granicy praca – życie rodzinne.

Cel warsztatu:

Na warsztacie zapoznamy się z propozycją opartą o NVC.

Jak w sytuacjach, które wymagają wyboru, pomóc sobie w działaniu „zgodnie ze sobą” poprzez dotarcie do tego

  • Jakie potrzeby są dla nas ważne,

  • Co kryje się za trudnymi uczuciami

  • Jak znaleźć właściwe strategie na daną sytuację

Korzyści dla uczestnika:

  • Nabędziesz umiejętności wsparcia dla siebie w sytuacjach wewnętrznego konfliktu, „ładowania wewnętrznych akumulatorów”, by moc z czego czerpać i dawać dziecku.

  • Poszerzysz swój repertuar reakcji o bardziej skuteczne strategie działania.

  • Z szacunkiem spojrzysz na siebie w swoim wewnętrznym konflikcie. Przekonasz się jaką niesie z sobą wartość, byś mógł wzbogacić twoje zachowanie w życiu codziennym.

Warsztat jest prowadzony aktywnymi metodami szkoleniowymi. W czasie warsztatu zapraszamy uczestników do pracy w parach i małych grupach. Pracujemy na własnych przykładach. Tworzymy bezpieczną atmosferę do rozwoju rodzicielskich kompetencji

Warsztat jest kierowany do rodziców , będzie trwał 2 godziny; udział w nim jest bezpłatny.