Ładowanie Wydarzenia

Wolna Szkoła Niepołomice – spotkanie otwarte

Start: 17 lutego 2021 @ 18:00
Koszt:
Fundacja Trampolina zaprasza na spotkanie otwarte dotyczące stworzenia Wolnej Szkoły w Niepołomicach. Spotkanie odbędzie się 17.02.2021 g.18-20 (21) w Turkusowym Przedszkolu w Niepołomicach przy Drodze Królewskiej 30, dzięki uprzejmości Agnieszki Leonessy – właścicielki przedszkola.
Priorytetowym działaniem naszej fundacji jest szerzenie idei Porozumienia bez Przemocy (NVC Nonviolent Communication), która podkreśla wartość empatycznej, pełnej szacunku komunikacji i dbania o relacje. Więcej na stronie: fundacja-trampolina.org.pl
Pomysł stworzenia szkolnej alternatywy edukacyjnej zrodził się z potrzeby troski o dzieci i ich rozwój w optymalnych warunkach, które uwzględnią:
– ich indywidualność,
– potrzeby ruchu, zabawy,
– a także będą wspierały naturalną kreatywność i ciekawość świata.
Pragniemy, aby dzieci mogły uczyć się w bezpiecznym, inspirującym środowisku, w poczuciu wolności i współodpowiedzialności za własny rozwój. Dzięki czemu także w dorosłości będą potrafiły samodzielnie podejmować decyzje i brać odpowiedzialność za własne życie.
Szkoła, którą chcemy stworzyć, to dla nas kolejna forma wnoszenia bliskich nam wartości, w tym empatycznej komunikacji, w lokalną społeczność.
Podczas spotkania opowiemy o:
– wizji szkoły, jej założeniach,
– możliwych formach funkcjonowania oraz o NVC,
– odpowiemy na pytania dotyczące szkoły oraz wątpliwości, które się pojawią.
Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami współtworzyć społeczność szkolną – rodziców, osoby, które chciałyby pracować w takiej szkole.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wysłanie maila oraz numeru kontaktowego (w celu potwierdzenia przybycia oraz otrzymania przypomnienia o spotkaniu dzień wcześniej) na adres:
kontakt@fundacja-trampolina.org.pl
Spotkanie potrwa od godz. 18-20, przewidujemy dodatkową godzinę na indywidualne rozmowy z osobami, które pragną zaangażować się w tworzenie społeczności przyszłej szkoły.
Zachęcamy, aby przed przyjściem na spotkanie zapytać własnych dzieci jak wyglądałaby ich wymarzona szkoła, to może być ciekawy wstęp do naszej rozmowy. Rozmowy z naszymi dziećmi były naprawdę inspirujące.
*Zgłaszając się na spotkanie wyrażasz zgodę na wykorzystanie Twoich danych kontaktowych w celu informowania o wydarzeniach organizowanych przez Fundację Trampolina.