Ładowanie Wydarzenia

Podsumowanie 2019 i świętowanie

Start: 24 stycznia 2020 @ 08:00
Koszt:

Podsumowanie roku to nie tylko okazja do poznania naszej fundacji dla tych, którzy nie śledzą naszych działań na bieżąco, ale także sposób na świętowanie tego co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatnich 12 miesięcy. A więc świętujemy 🙂 

 

2019 rok był dla naszej fundacji czasem zmian, rozwoju i rozrastania się. Tak też zaczyna się dla nas kolejny rok, ale najpierw o tym co się wydarzyło.

Fundacja przeniosła swoją siedzibę do Woli Batorskiej w gminie Niepołomice skąd może roztaczać swoje działania zarówno na Kraków jak i na mniejsze miejscowości, które wcześniej miały ograniczony dostęp do warsztatów w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. Cieszymy się, gdyż docieranie do grup i odbiorców o ograniczonym dostępie to jeden z celów statutowych fundacji.

Zmienił się również sam statut, który w bardziej uporządkowany sposób daje wyraz temu na czym skupiamy się obecnie. Jeśli jesteście ciekawi jak opisujemy nasze cele i zadania jako fundacji, zajrzyjcie do nowego statutu w dokumentach na stronie.

Kolejne zmiany zaszły także w składzie fundacji, dziękujemy za dotychczasową pracę Izie i Adzie, które od początku współtworzyły fundację i jej zarząd, a teraz przeniosły się do Rady Fundacji i będą działały z nowej pozycji 🙂 W składzie zarządu witamy natomiast Gosię Piotrowską, z którą fundacja współpracuje już od kilku lat w roli trenera i koordynatora projektów.

Zmiany i rozwój. 2019 to nie tylko rok zmian w dokumentach i formalnym składzie fundacji. Z wielką radością możemy powiedzieć, że w zeszłym roku współpracowało z nami 14 trenerów z całej Polski! Dzięki tym współpracom zadziały się dwa projekty mobilności europejskiej, czyli Erasmusy. Pierwszy ruszył już  w 2018 roku kiedy w jego ramach 4 trenerów pojechało do Birmingham na International Intensive Training, aby się rozwijać i inspirować, w efekcie tego wyjazdu i współpracy trenerów z całej Polski w 2019 roku powstały materiały szkoleniowe w obszarze „Mocy empatii w konfliktach” udostępnione na stronie fundacji do pobrania za darmo. Ponadto na bazie materiałów zostały przeprowadzone szkolenia z uruchamiania empatii w konfliktach.

Sukces pierwszego Erasmusa – to, że udało się wyjechać, moc współpracy, widoczne efekty tej współpracy o szerokim zasięgu napędził nas do działania, w wyniku którego w listopadzie 2019 kolejna grupa projektowa współpracujących trenerów pojechała na IIT tym razem do Niemiec. Gromadząc się wokół tematu słuchania, by usłyszeć i zrozumieć mimo różnic, z którego obecnie powstają materiały poszerzające zasoby naszej fundacji.

Dzięki tym dwóm zrealizowanym projektom i wyjazdom na fali mocy sprawczej piszemy kolejny wniosek na erasmusa! Chcemy się szkolić i rozwijać w środowisku międzynarodowym, czerpać wiedzę od doświadczonych trenerów NVC i inspirować się byciem w społeczności, oddychać empatią. Napełniać siebie i budować wewnętrzną moc, aby wspierać innych dorosłych w odkrywaniu i wzmacnianiu tej mocy – i to jest właśnie temat, który będziemy rozwijać w ramach działań podczas najbliższego wyjazdu. Trzymajcie kciuki, żeby tym razem udało się pojechać i rozwijać większą grupą 🙂

Oprócz zagranicznych wyjazdów i współpracy międzynarodowej cały czas działamy lokalnie. Uczestniczymy w wydarzeniach na rzecz dialogu mimo różnic takich jak Zlot Niepołomicki i Open Eyes Economy Summit w tym roku. Prowadzimy warsztaty w ramach międzynarodowego Dnia Empatii oraz warsztaty dla nauczycieli. W tym obszarze świętujemy warsztat dla nauczycieli przedszkolnych z całej Polski, który zrealizowaliśmy dzięki nawiązaniu współpracy z ogólnopolskim czasopismem „Bliżej Przedszkola”. Informacje zwrotne po warsztacie napędzają do dalszego działania i mamy nadzieję, że ta współpraca z nauczycielami rozkwitnie w 2020 roku.

Jak widać sporo się zadziało w 2019 i sam koniec był dość intensywny. Oprócz warsztatu dla nauczycieli z całej Polski, przeszkoliliśmy także 30 studentów głównie kierunków technicznych ze słuchania z empatią, dzięki zaproszeniu do współtworzenia Soft Skills Academy na AGH. Siłą rozpędu dzieję się również w rozpoczętym niedawno roku, mamy nadzieję, że współpraca trenerska, warsztaty i wyjazdy rozkręcą się na dobre, a my będziemy mogli z jeszcze większą mocą i zasięgiem szerzyć empatię i szacunek w Polsce i na świecie 🙂 W Grudniu nawiązaliśmy też współpracę z drugą fundacją, która wierzymy, że przyniesie owoce w 2020, ale o tym w następnym wpisie 🙂