Słuchać aby usłyszeć

International Intensive Training NVC

8 listopad – 17 listopad 2019

Już jesteśmy na IIT, międzynarodowym 10-dniowym szkoleniu z Porozumienia bez Przemocy. Szkolenie odbywa się w Lehesten w Niemczech. Jesteśmy wspólnotą 80 osób z różnych krajów świata, w tym certyfikowanych trenerów NVC.

Uczestnicy i trenerzy mieszkają razem w społeczności podczas szkolenia. Uczymy się, bawimy z ludźmi, którym empatia jest bliska sercu. To szkolenie IIT oferuje możliwość przebywania ze społecznością przez dłuższy czas z zamiarem rozwijania umiejętności i świadomości w zakresie komunikacji w oparciu o porozumienie bez przemocy.

Co jest specjalnego w tym IIT?

Rok 2019 jest szczególny dla ludzi z Europy Wschodniej. 80 lat temu, w 1939 r. Niemcy rozpoczęły okupację Polski, co wywołało II wojnę światową. 30 lat temu, w 1989 r. upadł mur dzielący Niemcy. To IIT szczególnie dotyczy tych doświadczeń.

 

Celem uczestników naszego projektu: „Słuchać, by usłyszeć” jest podniesienie umiejętności trenerskich w rozwijaniu kompetencji zobaczenia i zrozumienia różnych punktów widzenia u dorosłych z wykorzystaniem narzędzi Porozumienia Bez Przemocy. Jesteśmy tutaj w ramach projektu realizowanego przez Fundację, a współfinansowanego przez POWER. Uczestniczki projektu: Katarzyna Kołacka, Anna Starczewska, Adrianna Naruk i Aneta Kutnik.