Projekt Moc Empatii Fundacja Trampolina

Moc Empatii

Podniesienie kompetencji trenerskich w obszarze uczenia osób dorosłych w zakresie rozwiązywania konfliktów.

Jednym z celów Fundacji Trampolina jest wspieranie dorosłych w rozwijaniu umiejętności dialogu z innymi ludźmi oraz pokazywanie, jak znajdować rozwiązania tak, by niwelować napięcia oraz dochodzić do konsensusu w trudnych sytuacjach.

Aby robić to skutecznie, cały czas podnosimy nasze kompetencje. Temu właśnie służy nasz nowy projekt „Moc Empatii”.

Działania projektowe

W ramach tego projektu:

• pojechałyśmy na międzynarodowe szkolenie International Intensive Training (IIT) pogłębiające wiedzę i umiejętności w zakresie Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication - NVC);
  • dzielimy się naszą wiedzą pisząc artykuły dotyczące rozwiązywania konfliktów w duchu Porozumienia bez Przemocy;
  • stworzyłyśmy publikację zawierającą scenariusz jednodniowego szkolenia nt. umiejętności rozwiązywania konfliktów dla osób dorosłych oraz materiały dla trenerów i uczestników - publikację możesz pobrać TUTAJ;
  • przeprowadziłyśmy otwarte szkolenia dla osób dorosłych w Zielonej Górze, Warszawie i Krakowie.

Szkolenia z rozwiązywania konfliktów

Szkolenia, które zaproponowałyśmy skierowane były głównie do osób, które:

• unikają konfliktów, bo się ich boją i bardzo nie lubią;
  • uważają, że nie potrafią osiągać konsensusu;
  • mają przekonanie, że ich rozwiązanie jest najlepsze, albo że będą musieli coś stracić by się z innymi porozumieć;
  • chcą wiedzieć, jak zadbać o siebie, gdy konflikt narasta lub trwa długo;
  • chcą potrafić zadbać o bliskich w sytuacji konfliktów, np. gdy szef, lub członek rodziny, ma konflikt z jedną osobą, a odbija się to też na innych osobach.

Jesteś jedną z takich osób lub chcesz nas zaprosić do swojej organizacji/instytucji/firmy? Napisz do nas: kontakt@fundacja-trampolina.org.pl

Trenerki

Szkolenia prowadzone są przez wyszkolone trenerki z wieloletnim doświadczeniem, które pojechały na międzynarodowe szkolenie IIT do Wielkiej Brytanii, by jeszcze lepiej wspierać w rozwiązywaniu konfliktów i prowadzeniu dialogu prowadzącego do kontaktu i porozumienia.

Wesprzyj nas!

Projekt Moc Empatii jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020). Dzięki otrzymanym środkom pojechałyśmy na szkolenie IIT w Wielkiej Brytanii.

Abyśmy mogły dzielić się naszą wiedzą i umiejętnościami na szerszą skalę potrzebujemy TWOJEGO WSPARCIA! Dzięki niemu dotrzemy do większej liczby osób, przeprowadzimy więcej szkoleń i zapewnimy uczestnikom materiały pomocne podczas uczenia się nowych kompetencji. Jak możesz nas wesprzeć?

Opcja 1. Wpłać darowiznę

Wpłać na konto Fundacji dowolną kwotę (możesz zlecić regularny przelew np. 100 zł/miesiąc)

Numer konta: 71 2030 0045 1110 0000 0398 4460

Opcja 2.  Zamów skrojone na miarę szkolenie dla Twojej firmy

Zamów szkolenieKomunikacja konstruktywna w zespole

Szkolenie to przewidziane jest dla zespołów, którym zależy na zwiększeniu efektywności pracy i podniesieniu jakości relacji.

Szczegółową ofertę znajdziesz TUTAJ

Rozwijamy umiejętność konstruktywnej, empatycznej, świadomej komunikacji z innymi i samym sobą. Inspirujemy do budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i współdziałaniu.

Projekt Moc Empatii Fundacja Trampolina logo